ZUNIX zastępuje oryginalną zmieniarkę CD i jest na chwilę obecną najlepszym i najbardziej uniwersalnym urządzeniem tego typu. Współpracuje z wszystkimi radiami i nawigacjami grupy VW/Audi/Seat/Skoda (lista kompatybilnych urządzeń).
Największą zaletą tego urządzenia jest fantastyczna jakość dźwięku. Przy jego projektowaniu bardzo dużą wagę przykładaliśmy właśnie do tej kwestii. Przeprowadziliśmy odpowiednie badania w komorze dźwięku, dzięki czemu możemy zapewnić, że ZUNIX oferuje dużo lepszą jakość dźwięku (parametry techniczne), niż konkurencyjne produkty, jak i oryginalne zmieniarki CD. Gwarancją tego jest fakt, iż w urządzeniu zastosowaliśmy układ scalony używany w domowych urządzeniach high-end HiFi, który w standardowym trybie pracy przesyła dźwięk poprzez światłowody.

Kolejną, równie ważną zaletą ZUNIXA, jest możliwość podłączenia różnych nośników danych (USB i karta SD/ SD HC), iPoda oraz wielu innych źródeł dźwięku poprzez gniazdo słuchawkowe (Jack 3,5 mm). Jest to jedyne urządzenie na rynku, które łączy w sobie wszystkie te funkcje.

Instalacja urządzenia jest niezwykle prosta, gdyż odbywa się wyłączenie poprzez podłączenia ZUNIXA za pomocą kabla do gniazda zmieniarkowego w radiu lub nawigacji.